{ reveries }
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!



WRITER OF THE MONTH
AUGUST 2013


POET OF THE MONTH
AUGUST 2013


MEMBER OF THE MONTH
AUGUST 2013
Latest topics
» Pet Sematary [ discussion ]
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПет Авг 16, 2013 8:12 pm by birdy.

» Списък с темите.
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПет Авг 16, 2013 7:58 pm by birdy.

» A Song of Ice and Fire.
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПет Авг 16, 2013 7:46 pm by birdy.

» Любима песен за деня.
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyЧет Авг 08, 2013 10:47 am by birdy.

» Welcome to Night Vale [podcast]
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyСря Авг 07, 2013 3:46 pm by mako.

» i died for beauty [quotes]
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПон Авг 05, 2013 9:44 pm by birdy.

» love and some verses [the books]
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПон Авг 05, 2013 10:21 am by birdy.

» what's new, buenos aires? // в момента.
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПон Юли 29, 2013 3:49 pm by birdy.

» Гласуване [август]
Последното, което гледах... - Page 4 EmptyПон Юли 29, 2013 11:34 am by birdy.

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 22, на Вто Юни 02, 2020 7:04 am
гласувайте
BGtop

Топ класация МегаРейтинг

Гласувай за нас в Sait1

RealTop.net

Последното, което гледах...

+9
V.i.V..
Casper.
Младата романтичка.
smile.
E'Mei
V.
domino.
unicorn.
birdy.
13 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Последното, което гледах...

Писане by birdy. Сря Дек 28, 2011 12:59 am

First topic message reminder :

Какво гледахте последно? Хареса ли ви?


Последната промяна е направена от birdy. на Чет Дек 29, 2011 7:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down


Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by Casper. Сря Авг 22, 2012 7:56 pm

Тъкмо изгледах Orangelove.
И... май не знам как да го опиша.
На моменти ми се струваше нелогичен, несвързан, но едновременно с това всяка една малка сцена си имаше смисъл, колкото и хаотично да ми изглеждаше на фона на... всичко. Но това си е руското кино и не ме изненадва, общо взето.
Все пак мисля да изгледам филма още веднъж... не сега, но скоро. И не защото ме е очаровал до такава степен, а защото е зареден с толкова различни емоции, че ми трябва време да осмисля какво съм гледала и на чия съдба съм била свидетел.
Casper.
Casper.
I'm gonna be alive.

age : 28
city : in the land of blood & honey.
Брой мнения : 186
Join date : 07.01.2012

Моите ♥
my interests:

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Сря Авг 22, 2012 8:05 pm

oh, този филм е прекрасен, а Олга е толковатолковатолкова красива ... <3

A Good Woman
Изглежда се конкурира сериозно с "Колко е важно да бъдеш сериозен". Мисля да се предам на факта, че и трите филма са ми прекалено любими, защото класация е просто невъзможна. (Стивън е направо мърррррррррр.)
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by mako. Сря Авг 22, 2012 9:15 pm

Luther, ep1&2.
Oh em gee <3 Тотално тотално тотално нова обсесия. В сериала има нещо леко шерлокско, леко тотално психо и Лутър и Алис скоро ще се превърнат в ново OTP. /CURSE U, Idris Elba, y do i love yar chocolate ass? / Отдавна не си бях пускала нещо, което да ме накара да се вълнувам толкова И да не посмея да правя нищо друго докато гледам. Позабравено чувство <3
Ох ох ох, Алис е нещо очарователно и официално ме плаши извънредно много по един хубав начин. Сега схващам защо цял тъмблър я пробутва за женска версия на Мориарти- and i am not even sorry. Go Ruth Wilson, go go go <3

on to ep.3
mako.
mako.
I love food more than I love people.

Брой мнения : 277
Join date : 28.12.2011

Моите ♥
my interests: concept art, illustration, history, gaming, animation, mythology, writing, web design

http://zedonkeythief.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by Casper. Пет Авг 24, 2012 10:19 pm

Случайно попаднах на Хана по Cinemax, та си го припомних.
Truly amazing <3 И сюжета, и саундтрака - всичко! Удоволствие беше да го гледам и всеки път ме вдъхновява творчески.

    — Hanna, what did your mum die of?
    — Three bullets.
Casper.
Casper.
I'm gonna be alive.

age : 28
city : in the land of blood & honey.
Брой мнения : 186
Join date : 07.01.2012

Моите ♥
my interests:

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Съб Авг 25, 2012 7:32 am

Много е хубав. ^^ Аз вчера исках да си го купя на dvd, но беше много скъп, затова си взех само BackBeat. :( (не, че не бях супер щастлива, като го видях, де.)

We'll Take Manhattan
Хареса ми, няма да бързам да го трия, защото може да го гледам пак. Не е нещо изключително, но е приятен и онзи тип филми, които минават неусетно и без излишна драма. Всъщност можеше да бъде много по-дълъг, защото така прилича повече на епизод от сериал, но нищо. Иначе Карън Гилън и Хелън Маккрори са прекрасни, въпреки че на първата не й бяха дали много реплики (мисля, че разбирам защо и все пак...).
Но като цяло харесвам такъв тип филми, така че останах доволна, а междувременно ще си чакам Not Another Happy Ending.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by V. Съб Авг 25, 2012 7:54 pm

American Reunion
То е ясно, че първите няколко части ще си останат класика и колкото и следващи да направят няма да се като първите две (то вече се и изтърка, де), но и в тази част забавните моменти не липсваха, но винаги може и повече.

Tengo ganas de ti
Ох, имаше един момент към края, в който се издразних адски много и исках да го спря, обаче оставаше съвсем мъничко до края и не можах. Какво да кажа?! Мисля си, че тази част може и да не я комерисиализират толкова, колкото първата. Нали вече веднъж мина?! Иначе за човек, който си пада много малко по романтични филми този е един от малкото, които ми харесват. Освен това във втората част актьорите са се разхубавили и са добавили нови по- хубави, а и да не говорим Марио Касас колко е сексав <3.

Tron: Legacy
Хванах го по HBO и малко изпуснах началото и на разбрах хубаво какво точно се случва и как се случва, но пък ми стана интересно и си го изгледах до края.
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Вто Сеп 04, 2012 7:02 pm

Dark Shadows
Добре, де, не беше толкова зле. Страхотна атмосфера и музика, приятни актьорски изпълнения... (Освен Клои Мориц. Клои Мориц може би най-бездарната "обещаваща" актриса в последно време. Сериозно.) Като цяло е гледаем, макар че е вярно, че далеч не е най-доброто на Бъртън (duh). Но имаше забавни моменти и реплики, а и като цяло смятам, че филмът няма претенцията за нещо кой знае какво, заради което не го съдя толкова отрицателно. (Но пък е малко вероятно да повторя гледането.)

127 Hours
Защо? Защо? Защо? Защо го гледам след толкова много време, за Бога? Абсолютно визуално вълшебство в голяма част от кадрите, историята сама по себе си е дъхоспираща, а изпълнението на Джеймс Франко - страхотно. (Музиката също много ми хареса.) Не е лесен за гледане и в никакъв случай не е подходящ за компания (освен ако не е от ценители, де). Адски въздействащ е, вкопчва се в теб и със сигурност оставя траен отпечатък. Много се радвам, че го гледах, определено.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by V. Сря Сеп 12, 2012 8:09 pm

Dark Shadows, хареса ми. Съгласна съм с birdy., че не е от най- добрите произведения на Бъртън и не претендира за нещо върховно, но си имаше забавни моменти, приятна музика и Джони Деп <3. Освен това впечатление ми направиха и Клои Мориц, която тук ми хареса повече, от колкото в Hugo и Ева Грийн. За Мишел Пфайфър и Хелена Бонъм Картър няма какво да кажа, то се знае.

Hugo, интересен и завладяващ. Мога да кажа, че много ми хареса и скоро не бях гледала такъв филм, който да ми задържи вниманието така и да е направен с такова въображение като този.

Thor, като изключим колко сексав е Крис Хемсуърт, филма не ме впечатли много.
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Съб Сеп 15, 2012 7:47 pm

The History Boys
Да, гледах по телевизията и да, беше дублиран, което уби 50% от удоволствието, но не можах да устоя на изкушението. Обожавам го, всяка секунда и всяка реплика, знам ги наизуст, но това не ми пречи да го искам да го гледам пак и пак.

The best moments in reading are when you come across something - a thought, a feeling, a way of looking at things - that you'd thought special, particular to you. And here it is, set down by someone else, a person you've never met, maybe even someone long dead. And it's as if a hand has come out, and taken yours.

Moonrise kingdom
Чакането си заслужаваше. Успя да ме усмихне още на втората минута, а като се има предвид каква ужасна седмица имах, това говори много. Уес Андерсън си е Уес Андерсън и може би заради това - типично - нямам представа точно какво и защо прави филма толкова необикновен.

p.s. дупката в палатката и постера на Рита ми напълниха душата.


Последната промяна е направена от birdy. на Съб Сеп 29, 2012 3:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Съб Сеп 29, 2012 3:58 pm

(хич не ми пречи да си пиша сама в темите)

Watchmen
Бях си казала, че няма да гледам повече филми от Снайдер. 300 не мога да го понасям във всяко едно отношение, Sucker Punch беше гледаем за един път, но иначе е доста кух, а от Legend of the Guardians не помня нищо, освен единия визуален кеф. Та все едно. Почти се бях отказала да гледам Watchmen, за който, ако си спомняте, се вдигна голяма шумотевица (аз затова и не го гледах по-рано), но въпреки всичко ме загриза любопитството. Със сигурност го приемам за изключение, което обаче няма да промени цялостното ми мнение за режисьора. (А идеята, че с друг на неговото място, щеше да се получи нещо още по-добро, е доста натрапчива и ме влудява.)

Филмът ми хареса, добър е. Три часа и половина е и е добър. Не съм чела комикса -- кхъм, тегля го в момента, -- но предполагам, че на него се дължи положителната ми оценка. Сега, доколкото разбирам, много сюжетни линии са махнати (което е разбираемо), но имаше неща, които не можах да разбера докрай. Добре, че филмът ми хареса, иначе не знам дали щях да жертвам още три часа от живота си и след прочитането на комикса, само за едното по-дълбоко разбиране. Примерно историята за пиратите беше много яка, обаче ми стоеше малко висящо. Така де, поразрових се и разбрах, че попринцип е свързана с края в комикса, а във филма той е променен, явно затова се получава така. Но ще видя как ще е, след като го прочета.

Обаче началото на филма рулира. Даже си го изгледах още един път и открих подробности, които бях пропуснала. Тъй като действието се развива в алтернативна вселена, много готино бяха направили историческите препратки.

Сюжетът е интересен, макар че като цяло не представлява нищо не-чувано/видяно/четено досега. Мисля, че най-много печели от персонажите си, а те са забиващо-в-земята прекрасни. Мен ако питате, може още пет филма по три часа да изгледам за Роршах, Комедианта или Доктор Манхатън. Първият е един от най-добрите в жанра или поне за мен. Няма да изпадам в подробности, пък и все още съм прекалено чувствителна на темата. (Мамка му, Джаки Ърл Хейли направо ми взе ума.)

Минуси:
Музиката. Обичам ужасно много повечето използвани песни, но не мисля, че подхождаха на случващото се на екрана. Имаха връзка, да, обаче пак стояха неадекватно. Особено пък по време на ОНАЗИ сцена. Duh.
Озимандиас. От това, което видях, има потенциала да ми стане много любим герой, обаче като са му отрязали бексторито, как да разбера каква му е мотивацията и всичко? В сравнение с другите герои беше доста кух, а като се има предвид ролята му, мисля, че е голяма грешка да се остави така.
Лори. Но това всъщност не е минус на филма, просто аз не харесах героинята (и актрисата).

В заключение ще кажа, че Watchmen тотално забива в земята The Dark Knight, който дълго време ми беше сред водещите в някакъв измислен топ за жанра (пф), а и последният губи точки с всяко следващо гледане (единственото, което си остава перманентно зверско е играта на Хийт Леджър).

Седмица-две и си взимам DVD-то.

Fantastic Mr. Fox
(Нямам сили вече.) Под режисурата на Уес Андерсън дори стоп моушън анимация за лисици може да бъде интересна. Имаше адски много радващи моменти, без да е нещо велико. С една дума: кеф.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by Casper. Съб Окт 27, 2012 9:13 am

Like Crazy.
Е съжалявам, но за мен филма не е с хепи енд и никой не може да ме убеди в противното. Колкото и да ми го представяха като сладката история на двама влюбени, това не е поредния блудкав роматичен филм. Точка.

side note? Прекрасен е. И плашещо истински.
Casper.
Casper.
I'm gonna be alive.

age : 28
city : in the land of blood & honey.
Брой мнения : 186
Join date : 07.01.2012

Моите ♥
my interests:

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Сря Окт 31, 2012 1:53 pm

Prometheus
Направо е трагичен, въпреки доброто начало, Майкъл Фасбендер и някои красиви кадри.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Чет Яну 03, 2013 9:52 am

Toi et moi (2006) – Като цяло не ми хареса, освен отделни моменти и Марион, разбира се. Иначе фото-романът беше доста... пф, странен? Глупав? Не знам, но не ми хареса, въпреки че пък така се получи по-хубав край.
L'amour dure trois ans (2011) – Да, по романа на Бегбеде (не, че съм го чела, де). А всъщност той е и режисьор. В интерес на истината, не очаквах да ми хареса, но се оказа, че греша. Филмът е много свеж, забавен, Алис е ужасно красива, а началните кадри с Буковски са прекрасни. <3
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by MeLoco Пет Яну 18, 2013 5:59 pm

Night watch/Day watch
Spoiler:
Не бяха точно моят тип филми(по принцип не си падам по вампири),но пък ги даваха по телевизията и реших да ги гледам,най-вече защото са руски.Доста ми допаднаха в крайна сметка и двата въпрекич,е имаше още какво да се желае,според мен за жанра си са много добри,а и дори има елемент на изненада в края.Не мога да се въздържа да не спомена колко много ми хареса една от актрисите->Galina Tyunina
Spoiler:
Има нещо адски магнетично в тези сини очи и също така поне според мен е и доста добра актриса.
MeLoco
MeLoco

age : 29
city : Imaginerium
Брой мнения : 107
Join date : 29.01.2012

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty бъз

Писане by birdy. Съб Яну 19, 2013 8:55 pm

Django Unchained е толкова перфектен, че ми идеше да зацвиля от кеф, докато го гледах.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 4 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите