{ reveries }
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!



WRITER OF THE MONTH
AUGUST 2013


POET OF THE MONTH
AUGUST 2013


MEMBER OF THE MONTH
AUGUST 2013
Latest topics
» Pet Sematary [ discussion ]
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПет Авг 16, 2013 8:12 pm by birdy.

» Списък с темите.
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПет Авг 16, 2013 7:58 pm by birdy.

» A Song of Ice and Fire.
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПет Авг 16, 2013 7:46 pm by birdy.

» Любима песен за деня.
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyЧет Авг 08, 2013 10:47 am by birdy.

» Welcome to Night Vale [podcast]
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyСря Авг 07, 2013 3:46 pm by mako.

» i died for beauty [quotes]
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПон Авг 05, 2013 9:44 pm by birdy.

» love and some verses [the books]
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПон Авг 05, 2013 10:21 am by birdy.

» what's new, buenos aires? // в момента.
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПон Юли 29, 2013 3:49 pm by birdy.

» Гласуване [август]
Последното, което гледах... - Page 2 EmptyПон Юли 29, 2013 11:34 am by birdy.

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 22, на Вто Юни 02, 2020 7:04 am
гласувайте
BGtop

Топ класация МегаРейтинг

Гласувай за нас в Sait1

RealTop.net

Последното, което гледах...

+9
V.i.V..
Casper.
Младата романтичка.
smile.
E'Mei
V.
domino.
unicorn.
birdy.
13 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Последното, което гледах...

Писане by birdy. Сря Дек 28, 2011 12:59 am

First topic message reminder :

Какво гледахте последно? Хареса ли ви?


Последната промяна е направена от birdy. на Чет Дек 29, 2011 7:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down


Последното, което гледах... - Page 2 Empty 11/ 366

Писане by V. Нед Фев 05, 2012 10:26 am

Puss in Boots (2011)

Филмчето беше много весело и разтоварващо. ^^ Хареса ми, гледайте го!
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 7/366 Apt Pupil

Писане by birdy. Вто Фев 07, 2012 8:45 pm


Последното, което гледах... - Page 2 4368625a
оценка: |
Преди всичко - екранизация по новела от Стивън Кинг. Това трябва да ви е достатъчно, понеже те (без изключенията, които - вярвам - са познати на всички ни) като цяло не са сполучливи.
Затова няма да задълбавам - новелата е сто пъти по-въздействаща и струваща да й се отдели време; с филма само ще загубите.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 8/366 Mission: Impossible - Ghost Protocol

Писане by birdy. Вто Фев 07, 2012 8:58 pm


Последното, което гледах... - Page 2 4368640l
оценка: |
Отново накратко. И между другото, не съм гледала първите три части или поне не си спомням многонищо от тях, но това не пречи.
Най-важното, което трябва да знаете - филмът е за голям екран. И в киното наистина изпълнява предназначението си, но извън салона - освен, може би, за почитателите на жанра и/ли поредицата - не е кой знае какво. Имаше своите моменти, но бързо се изличи от паметта ми.
Въпреки това, ако си търсите филм за забавление, без да търсите нещо повече в него, мисля, че няма да съжалявате много, ако гледате този.

p.s. Том Круз е една от малкото звезди, които са ми толкова неприятни. .-.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 9/366 The Boat That Rocked

Писане by birdy. Чет Фев 09, 2012 9:22 pm


Последното, което гледах... - Page 2 4379518D
оценка: |✗
Страхотен.
Не мисля, че мога да кажа нещо повече, но със сигурност ще си го пусна следващият път, когато искам да се развеселя. Защото има нещо във филма, което не позволява на усмивката да слезе от лицето ти.
Да оставим настрана страхотната музика, но актьорския състав е толкова колоритен, че няма как да ви допадне.
Ии да, общо взето вече ми е сред любимите филми и предполагам, че с времето ще го заобичам още повече.
Задължително препоръчвам и не мисля, че ще съжалявате. (:
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 6/366 Зазоряване

Писане by smile. Пет Фев 10, 2012 4:41 pm

Хъм...гледах филма преди седмица, ама чак сега се сетих да го постна.

Последното, което гледах... - Page 2 Bellabreaking


От всичките филми, Зазоряване ми е любимия, може би защото е по-наситен на действия. Това обаче не променя мнението ми, че Здрач е боза. Не чаках с такова нетърпение първата част, но признавам си-искам да гледам битката на Волтури с Кълън.

Последното, което гледах... - Page 2 439368469

Последното, което гледах... - Page 2 JMLfS
smile.
smile.
&keep your smile forever

age : 26
city : lovech;
Брой мнения : 316
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 12/ 366

Писане by V. Пет Фев 24, 2012 8:47 pm

The Three Musketeers (2011)

Последното, което гледах... - Page 2 The-three-musketeers-movie-poster-01-550x815

Ами честно казано очаквах повече от филма, но си останах само с очакването. Целият филм ми се стори направен по доста странен начин и имах чувството, през по- голямата част, че гледам анимация, а не филм сниман актьори, на който не е вдъхнат живот чрез компютър. Освен това за филм, чието действие се развива през Средновековието машините и оръжията, с които се стреляха и пътуваха ми се сториха по- скоро извадени от бъдещето отколкото от Средновековието.
Като се абстрахираме от това филма е доста забавен, в повечето моменти е заложено най- вече на хумор, а и актьорската игра е добра.
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 14/ 366

Писане by V. Нед Фев 26, 2012 8:08 pm

Jennifer's Body (2009)

Честно казано не знам точно какво впечатление остави у мен този филм, малко съм объркана. Но мисля, че е повече не, отколкото да. Значи имаше някаква идея- демона я облада, добре, ама защо? Въобще не се разбира, или поне аз лично не разбрах, защо Адам Броуди я принесе в жертва, какво точно искаше да стане? Освен това Фокс малко ми заприлича на Клоуна от "То" с тези зъби дето извади, когато убиваше футболиста. Също и момента с левитацията ми дойде малко в повече, както и докато Чип умираше.. беше някак много изкуствено, е, да филм е, ама можеха да се постараят още малко. Но за пръв път Аманда Сейфрид ми хареса как играе, а Мегън Фокс можеш да я гледаш и да и' се радваш, защото е красива, но не може да играе. И все пак, ако искате да убиете времето с някой филм в жанр ужас, а не търсите хубав и стойностен филм, този може и да ви хареса.
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 15/ 366

Писане by V. Съб Мар 03, 2012 7:15 pm

Източни пиеси (2009)



След "Кецове" не можех да си представя какъв може да бъде "Източни пиеси".
Първият не ми допадна, особено, и мога да кажа, че пиесите ми харесаха много, много повече. И сега, когато мога да ги сравнявам го правя, защото и двата са за контра- културата, за младите и борбата с живота. Определено "Източни пиеси" ми хареса повече, защото действието беше някак по- динамично, а и това, че по- голямата част от актьорите са непрофесионалисти и играят по много по- естествен и непринуден начин прави филма още по- добър и интересен, главния герой играе себе си и това, което наистина се случва в реалния му живот допринася за всичко.

Христо Христов †
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Чет Мар 08, 2012 5:22 pm

Puss in Boots
Честно казано, не го взимам достатъчно насериозно, че да го включа към предизвикателството - по-добре да използвам "номерчето" за някой друг филм.
Не че не е приятен за гледане, напротив. Но за един път. А и честно казано, понякога цялата тази практика да се вземе един успешен филм и от него да се направят хиляда нови, ме дразни.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 13/366 The Help

Писане by birdy. Съб Мар 10, 2012 8:28 pm

The Help (2011)
Последното, което гледах... - Page 2 4505604E
оценка: |✗
Въобще не очаквах да заобичам толкова много - честно казано, бях решила, че всички хвалби по негов адрес са преувеличени. Е, не са, филмът е разкошен. Отдавна не се бях смяла и плакала едновременно и толкова много, колкото през тези два часа и половина.

Актьорската игра е блестяща, адмирации за дамите, защото са страхотни. Саундтракът е чудесен също, искам да отбележа. (:

Ужасно е красив визуално и смислово, наистина ще намери път до сърцата ви, ако го гледате. А ви съветвам да го направите, това е един от най-добрите филми за годината и си заслужава всяка секунда, която ще му отделите.


‘You is kind. You is smart. You is important. ’
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by V. Нед Мар 11, 2012 11:12 am

Красавицата и Звярът
Класическата история, която всички знаем. Но аз понеже обичам всякакъв вид анимации и тази ми хареса, освен това го гледах на 3D с малката ми братовчедка и когато Звярът си отваряше устата беше доста вълнуващо, за мен, не за нея тя се уплаши и си свали очилата,
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 16/ 366

Писане by V. Чет Мар 15, 2012 9:33 pm

Arizona Dream (1993)

Последното, което гледах... - Page 2 ArizonaDreamPoster

Просто нямам думи да опиша този филм. Или не знам от къде да започна.
Дали от прекрасния актьорски състав- Джони Деп, Фей Дънауей, Лили Тейлър, Винсънт Гало, които така добре се превръщат в героите си и правят една страхотна игра. Или от саундтрака- всеки звук, всяка мелодия, всеки сигнал - страхотен, изключително много допринася за целия филм. Или режисьора, който от край време ми е един от любимите. Просто трябва да се види и чуе.

Последното, което гледах... - Page 2 ArizonaDream3
V.
V.
narcissistic cannibal

Брой мнения : 314
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Пет Мар 30, 2012 1:31 pm

Припомних си The Virgin Suicides. Перфектен и много, много любим.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by PADDYWHACK. Пет Мар 30, 2012 9:36 pm

Игрите на Глада
Както очаквах, филма е велик.По принцип тези, които не са чели книгите може би няма да го разберат, но пък затова на мен ми беше супер интересен и схванах всичко.Просто е невероятен, всички се справят перфектно с ролите си. <3
PADDYWHACK.
PADDYWHACK.
jemyouhornybeast

age : 27
city : London
Брой мнения : 77
Join date : 08.03.2012

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 14/366 Prozac Nation

Писане by birdy. Пет Апр 06, 2012 7:47 pm


Последното, което гледах... - Page 2 Elizabeth-Lizzy-in-Prozac-Nation-christina-ricci-28554320-640-480-1
оценка: |
Започна добре. Помислих си, че много успешно са хванали депресията, как идва внезапно и после нищо не е същото. Обаче след средата нещата се размиха, не можах да разбера какво се случи, та Елизабет се държа така с Рейф и въобще ми беше много неясно какво се случва.
Иначе заради Кристина Ричи и Джонатан Райс Майерс не го броя като изгубено време.
Като цяло очаквах адски много от филма, може би с книгата нещата ще са по-добре (ако успея да си я намеря, sigh).




‘If only my life could be more like the movies. I want an angel to swoop down to me like he does to Jimmy Stewart in "It's a Wonderful Life" and talk me out of suicide. I've always waited for that one moment of truth to set me free and change my life forever. but he won't come. it doesn't happen that way.’

‘Hemingway has his classic moment in "The Sun Also Rises" when someone asks Mike Campbell how he went bankrupt. All he can say is, "Gradually, then suddenly." That's how depression hits. You wake up one morning, afraid that you're gonna live. ’
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 15/366 The Young Frankenstein

Писане by birdy. Съб Апр 07, 2012 2:49 pm

The Young Frankenstein (1974)
Последното, което гледах... - Page 2 4614714u
оценка: |✗
Адски много се забавлявах, наистина. Джийн Уайлдър е страхотен, а изпълнението на Puttin' on the Ritz ми напълни душата. Ай-гор ми е любимият герой обаче, просто е култов; Инга беше прекрасна. <3
Бих го препоръчала, но се съмнявам, че хуморът на Мел Брукс ще се хареса на всеки. А пък аз си приготвих още два негови филма за идните дни. ( :


‘Do not use this brain! Abnormal.’
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by MeLoco Вто Апр 10, 2012 10:19 am

Мери и Макс
Ами,хубав е филма,много тъжен на моменти,но и много реалистичен(нищо,че е анимация),стилът на анимиране не ми допадна много,но историята компенсира този съвсем лек недостатък.Накратко,разказва се за малко момиченце от Австралия което няма много приятели и един ден решава да пише писмо до произволен адрес в Америка,на адреса живее 44годишен мъж който страда от психично заболяване,заради което не може да общува с хората и се чувства самотен.Двамата стават приятели и си пишат в продължение на 20 години.
MeLoco
MeLoco

age : 29
city : Imaginerium
Брой мнения : 107
Join date : 29.01.2012

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Вто Апр 10, 2012 1:37 pm

Уникален е, препоръчвам с всички крайници. ^

Léon: The Professional
Ако някой не е гледал, е загубил много. Беше първият диск, който хванах и реших, че няма да е излишно да го изгледам отново. Обожавам го, всичко в него, а изпълнението на Гари е уникално - Станфийлд ми е в топа за най-добри филмови злодеи въобще. <3
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 16/366 Hugo

Писане by birdy. Вто Апр 10, 2012 2:39 pm

Hugo (2011)
Последното, което гледах... - Page 2 Tumblr_m283s8K5lo1r0x0v2o1_500-1
оценка: |
Аз съм голям фен на Скорсезе. Този филм не е от добрите му. Или поне е различен от останалите му и може би затова не ми хареса толкова.
Но все пак е красив и мечтателен, а аз смятам, че такива филми трябва да се правят повече.Едва ли ще го гледам отново, но иначе бих го препоръчала на много хора, защото знам, че ще им допадне.
Между другото, Клои Морец е една от многото холивудски "открития", в които не виждам абсолютно нищо - беше сладка в Kick-ass, от там нататък ми е страшно неубедителна и дразнеща. Така че тя е най-големият минус на филма, според мен.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 17/366 The Darjeeling Limited

Писане by birdy. Вто Апр 10, 2012 2:54 pm

The Darjeeling Limited (2011)
Последното, което гледах... - Page 2 Tdl
оценка: |✗
Уес Андерсън. Оуен Уилсън. Ейдриън Броуди. Джейсън Шварцман. Епизодични роли на Анджелика Хюстън и Бил Мъри. Като че ли това е достатъчно.
И честно казано, дано е, понеже нямам идея как точно да опиша този филм, знам само, че е от онези, които ще гледам пак и пак, няма да ми омръзват, а само ще ги заобичвам повече след всяко следващо гледане.
И така. Нямам думи. Просто го обичам.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty 18/366 Waterloo Bridge

Писане by birdy. Сря Апр 11, 2012 5:45 pm

Waterloo Bridge (1940)
Последното, което гледах... - Page 2 Tumblr_m0wgklszy11qhcbmro1_500-1
оценка: |✗
Сигурно вече сте се досетили колко много обичам стари филми. А този със сигурност ще го помня дълго. И вероятно като ме питат за любимата ми любовна история, ще се сетя за него.
Изключително тъжен, изключително красив; макар че химията между двамата беше овладяна, може би малко по-сдържана, отколкото трябваше, играта им си остава блестяща. Като оставим, че е сред най-красивите жени, които съм виждала, не можех да откъсна очи от лицето на Вивиън - особено в последната сцена, когато отразяваше емоциите й по такъв начин...
Препоръчвам, ако харесвате такива филми и ако сте фенове на Вивиън Лий, защото е изключителна.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by domino. Чет Апр 12, 2012 8:39 pm

Dead Man Walking
Филмът е стар, но си заслужава времето. Не мислех, че ще ми хареса особено, но играта на актьорите наистина ме завладя напълно. Много добър филм, може би един от най-хубавите, които съм гледала. Темата за смъртното наказание е представена от гледната точка на много хора, сюжетът завършва тъжно, но има смисъл. Гледайте го!
domino.
domino.

Брой мнения : 14
Join date : 28.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by smile. Пет Апр 13, 2012 2:56 pm

Цар Лъв 3...форевър ;)
Много го обичам този филм и винаги ме разсмива, а и се нуждаех от нещо разтоварващо.
smile.
smile.
&keep your smile forever

age : 26
city : lovech;
Брой мнения : 316
Join date : 29.12.2011

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by MeLoco Пет Апр 13, 2012 3:51 pm

Разбулването на пирамидите/revelation of the pyramids
Уникален научнопопулярен филм,мога да го гледам милиони пъти.Наистина е велик щом след като изнудих баща ми да го гледа и той повярва в теорията,че пирамидите са направени от извънземни! Последното, което гледах... - Page 2 1887390529
MeLoco
MeLoco

age : 29
city : Imaginerium
Брой мнения : 107
Join date : 29.01.2012

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by birdy. Пон Апр 23, 2012 3:46 pm

The Cable Guy
Златен е, никога няма да се уморя да го гледам, сериозно. CABLE GUUUYYYYYYY!!!! <3
Но беше дублиран, което по принцип е дразнещо, а за филм с Джим Кери - два-три пъти отгоре.
birdy.
birdy.
surface simplicity

age : 29
Брой мнения : 1043
Join date : 26.12.2011

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Върнете се в началото Go down

Последното, което гледах... - Page 2 Empty Re: Последното, което гледах...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите