Вход

Забравих си паролата!

WRITER OF THE MONTH
AUGUST 2013

POET OF THE MONTH
AUGUST 2013

MEMBER OF THE MONTH
AUGUST 2013
Latest topics
» Pet Sematary [ discussion ]
Пет Авг 16, 2013 8:12 pm by birdy.

» Списък с темите.
Пет Авг 16, 2013 7:58 pm by birdy.

» A Song of Ice and Fire.
Пет Авг 16, 2013 7:46 pm by birdy.

» Любима песен за деня.
Чет Авг 08, 2013 10:47 am by birdy.

» Welcome to Night Vale [podcast]
Сря Авг 07, 2013 3:46 pm by mako.

» i died for beauty [quotes]
Пон Авг 05, 2013 9:44 pm by birdy.

» love and some verses [the books]
Пон Авг 05, 2013 10:21 am by birdy.

» what's new, buenos aires? // в момента.
Пон Юли 29, 2013 3:49 pm by birdy.

» Гласуване [август]
Пон Юли 29, 2013 11:34 am by birdy.

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]

Най-много потребители онлайн: 8, на Нед Яну 08, 2012 4:06 pm
гласувайте
BGtop

Топ класация МегаРейтинг

Гласувай за нас в Sait1

RealTop.net

The Hunger Games;

Предишната тема Следващата тема Go down

The Hunger Games;

Писане by birdy. on Нед Мар 18, 2012 11:39 am

Можеш ли да оцелееш сам в пустошта,
когато всички други са твърдо решени да не дочакаш утрото?

В руините на някогашната Северна Америка се намира държавата Панем с блестящата си столица Капитол и дванайсетте й окръга. Капитолът е безмилостен и държи окръзите в подчинение, като ги принуждава да изпращат по едно момче и едно момиче на възраст между дванайсет и осемнайсет за ежегодните Игри на глада - реалити шоу, предавано на живо по телевизията.

Катнис Евърдийн знае, че подписва смъртната си присъда, когато доброволно заема мястото на по-малката си сестра в Игрите. Катнис неведнъж е била близо до смъртта - и оцеляването се е превърнало в нейна втора природа. Но ако иска да победи, ще се наложи да избира между оцеляването и човечността, между живота и любовта.

Много се изговори за поредицата. И сега, с предстоящия филм, реших да видя за какво става въпрос. Признавам, че наистина е много интересна и ми е трудно да я оставя.
Както и да е, предполагам, че има фенове, затова отварям темата.
(бъдете милостиви със спойлерите, още съм в началото на първата :D)

baby be the class clown  
.don't you think that it's boring how people talk, making smart with their words again, well I'm bored.
birdy.
surface simplicity

Брой мнения : 1043

Моите ♥
my interests: literature, cinema & art

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: The Hunger Games;

Писане by chockypedia on Нед Апр 01, 2012 3:24 pm

Оооо, аз ги прочетох в началото на февруари и ми харесаха адски
много <3 Адски са увлекателни, адски бързо се четат, в началото
ме объркваше сегашното време, в което са написани, обаче свикнах.
Едва ли е особена изненада, че Пийта ми е любимец, такъв бонбон е,
може би го обичам(е) толкова, защото просто нямаше време да му се
изтъкнат недостатъците :D Харесвам много и Цина, даже мисля, че
той ми е най-любимия герой в цялата поредица, на Лени Кравиц
много му отива да го играе. Има и толкова много хубави герои,
които имат потенциала да са ми любими, като Прим и Финик, обаче
така и не можах да ги заобичам, защото постоянно ги подозирах, че
ще излязат някакви съвсем други... та така. Даже с Пийта отчасти е
така - през цялата първа книга го очаквах да изскочи и да нападне
Катнис с нож или нещо :D От първата книга едва ли има трибут, който
не харесвам :D Особено Ру, Треш, Фоксфейс, Катон...
И има някои много добри обрати, не е истина как съм се вживявала
покрай тях ;D
сега идва огромен спойлер, който не е чел останалите две книги,
да прескочи;

Spoiler:
Абсолютно не бях очаквала някакви неща от рода на това, че ще ги
върнат на арената за Юбилейните Игри, че Плутарх от началото е
планирал да спаси Катнис (а тя как скапа всичко, ееей ;д), не
очаквах Финик да е толкова добричък, а най-малко съм очаквала
влиянието от хъртосите, дето бяха приложили на Пийта. Всъщност
може би затова толкова го харесвам - защото той изстрада най-много,
а аз в най-страдащите герои се влюбвам моментално и ги съжалявам,
и си страдам с тях до последно. Много ме беше яд, че прочетох
един спойлер от третата книга, че той ще се опита да убие Катнис
и не ми беше достатъчно вълнуващо, когато го прочетох. Не очаквах,
че Коин ще иска да е президент на Капитола, не очаквах и, че
Катнис ще я убие.

Накрая съм ревала като абсолютно бебе, сещам се как я дочитах в
2 през нощта и се тръшках все едно апокалипсиса иде ;д Много ми
беше въздействащо, когато затвориха Катнис накрая, след като уби
Коин и тя започна да пее постоянно, сякаш си губеше ума, напълно
влудяващо ми беше.
И края на последната глава и епилога ми бяха като прегазване от
тир и по някакъв извратен начин ми хареса как свърши, как нямаше
същински хепи енд и въпреки че Пийта и Катнис останаха заедно,
така и не успяха да си бъдат същите отново, как си останаха по
един начин... повредени.

И ъм да, откакто прочетох Mockingjay, нито една история с щастлив
край не може да ме грабне ;d

chockypedia

Брой мнения : 140

Вижте профила на потребителя http://chocolatereflections.blogspot.com/

Писане by birdy. on Нед Апр 01, 2012 5:15 pm

Ох, тъкмо влязох във форума с намерението, че ще пиша в темата, дори никой да не е писал... xD

Няма да ти чета спойлера (това изисква нечовешко усилие), защото съм на средата на втората, но ми вървят по-бавно, понеже ги чета на компютъра. Но остави това.. тъкмо стигнах момента, в който
Spoiler:
съобщават, че ще ги върнат на арената
и имах нужда от малка почивка за съвземане.
Иначе да, Пийта и Цина <3

Ох, да, време е да се връщам към книгата, но със сигурност ще се включа отново скоро.

Последната промяна е направена от birdy. на Пон Апр 16, 2012 4:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път

baby be the class clown  
.don't you think that it's boring how people talk, making smart with their words again, well I'm bored.
birdy.
surface simplicity

Моите ♥

Писане by PADDYWHACK. on Сря Апр 04, 2012 11:55 pm

Просто за мен няма по-добри книги <3 Историята и цялата идея за написването й е невероятна, незнам как С.К. изобщо е успяла да го измисли.Още миналата година ги почнах, май към ноември месец беше и за 5 дни ги изчетох.Даже не помня как точно си ги купувах, дали не беше от нашата книжарница или си ги поръчвах...
все тая xD
Важното е че много ми харесаха и никога дотогава не бях чела антиутопии, след тях прочетох още подобни на Игрите и вече това ми е любимия жанр.По принцип аз много се депресирам на тежки книги, но пък (колкото и извратено да звучи) ми хареса xD Първо, точно както каза Чоки, не завърши супер радостното и като поредния тъп хепи енд, на който само се усмихваш като идиот един час.Ами точно обратното - ревеш като ненормален и не можеш въздух да си поемеш от емоции.И точно затова ги заобичах; защото са различни.
Относно героите - честно, едни от най-добрите са <3 Най-любимия ми герой като цяло е от друга книга, но от тези винаги ще си остане Финик.Обичам си Пийта, защото е супер сладичък и добър и дори когато се промени пак си го харесвах много, но Одеър направо ми разтопи сърцето.
следва спойлер, не гледайте, ако не сте стигнали до третата книга ;D

Spoiler:
Направо полудях, когато прочетох за смъртта на Финик.И тъпото беше, че аз дори не осъзнах какво става в началото, само четях и зяпах като онемяла и накрая като стигнах до "И после всичко свършва" и рев... Никога не съм била истерична на книги, но това си беше направо върха.И съм сигурна, че и други хора като мен мислят, че се получи глупаво, че той умря. ;/ Някакво смотано се почувствах като спрях със сълзите (които траеха точно минута, защото гледам да внимавам с емоционалността) и ми беше едно неудобно, все едно че аз съм го убила.Просто нищо не губеше Сюзан Колинс като го остави жив, получи се една неразбираема и неоценена смърт... главно съм разстроена за начина, по който умря... да, беше в битка, ама... А с Ани тъкмо се бяха събрали и бяха най-сладката двойка и направоо.. ;x

Та така ;D Иначе книгите са най-добрите и въпреки по-горните показания отново си го казвам.След Финик естествено любимец ми е Цина
Spoiler:
който естествено също трябваше да умре, защото винаги на героите, които харесвам им се случва нещо гадно
и после Пийта.Края на книгата беше уникален и когато ги почнах се чувствах една такава малка, ама после все едно буквално си израснах с тях.
Други спойлери няма да давам, то е ясно за какво ми е било тъжно и т.н. - за това, което на всички им е било.
PADDYWHACK.
jemyouhornybeast

city : London
Брой мнения : 77

Писане by birdy. on Вто Апр 17, 2012 4:18 pm

Вчера свърших и третата. Запазих мнението си за днес, за да мога да мога да премисля нещата.
Както и да е, налигавих се в предишното мнение, сега сериозно. Слагам почти всичко в спойлер.

Spoiler:
Харесва ми как Колинс е измислила да избегне повторението във втората книга - защото реално тя е със същия сюжет с няколко малки или по-големи изменения. Въобще цялата атмосфера беше по-различна, заради пренебрежителното и донякъде цинично отношение на участниците-победители. Арената-часовник беше другата интересна идея, определено ми беше по-интересна от първата. <3 Това, че Плутарх е на нейна страна го разбрах в момента, в който Уайърс им каза - или по-точно те успяха да разберат какво им казва - за часовника. Всъщност Катнис съвсем ясно направи паралела, само че не го разбра.
Съжалявам много за Цина - той беше един от най-готините герои и макар че умря в началото на втората, успя да запази присъствието си живо до края.

И не го усетих в предишните книги, но третата губи адски много от първото лице. По време на игрите това не беше толкова нужно, защото е нормално нещата да са концентрирани върху Катнис - предполагаемата победителка (в това едва ли някой се съмнява, така че е повече от предполагаема), обаче в третата нещата се развиват в толкова големи мащаби, че се получава неприятно несъотношение между течащата подготовка за въстание и Катнис, която все нещо е недоволна. Да не говорим, че поне три пъти в книгата ни се налага да четем как прекарва времето си в болницата или излиза от наркоманизирано състояние, било то заради лекарства или някаква душевна криза. Не казвам, че тези моменти не трябваше да ги има, но не се връзваха в динамиката на книгата. Много по-интересно би се получило, ако можехме да разберем повече за Пийта, Джоана, Ани и останали измъчвани в Капитол, начина, по който Сноу реагира на промотата, малко по-подробна информация за развитието на въстанията в другите окръзи... Финик ми беше много любим герои и много ме е яд, че смъртта му се случи толкова бързо, въпреки че беше донякъде оправдано в хода на битката. Виж, една друга смърт беше направо непростима - тази на Прим. Толкова мъгляво и неясно поднесена, толкова объркваща, че се наложи да се върна едва-две страници, за да видя дали не съм изпуснала нещо случайно. При положение, че смъртта на Ру - един от най-красивите и затрогващи моменти, според мен - бе така детайлно и емоционално описана, тази на Прим ми се стори като едно нищо, въпреки болката на Катнис. Честно казано, за човек, който поначало зае мястото й в игрите и уж правеше всичко заради семейството си, Катнис доста я пренебрегваше. Също така смятам, че на майка й бе отдадено незаслужено малко внимание - въпреки всичко, което Катнис чувстваше към нея, тя беше оставена настрана като някаква бездушна безчувствена кукла.
Следващото разочарование - развръзката с Гейл. Или по-скоро липсата на такава. Искам да кажа... той беше може би най-важният човек в живота на Катнис, а Колинс го изрита от сцената просто така. Не може, просто не може всичко да завърши така. Заслужаваха поне едно сбогуване, той заслужаваше едно достойно излизане от историята, а не три думи на кръст за положението му, предадени от друг герой. Абсолютно безумие.
Не харесах и краят на Хеймич, но тук си е от чисто лична симпатия от героя - надявах се на по-достоен край; не, че ще превъзмогне болката и отчаянието си от света, защото просто няма как веднъж, щом си го видял, но не и че ще пропие отново.

The Hanging Tree има много красив текст. <3

Със сигурност има още какво да добавя, но мнението стана дълго и без това, така че може да добавям от време на време.

Аз много харесвам антиутопии. И една от най-любимите ми, "Дългата разходка" на Стивън Кинг, беше причината да прочета "Игрите" чак сега - доста си приличат двете, по същият начин героите са въвлечени в смъртоносна игра, която може да има само един победител. Много повече харесвам версията на Кинг и смятам, че е много по-брутална и заслужаваща си, въпреки че е скромна по обем.

Но в заключение трябва да кажа, че все пак "Игрите" ми харесаха; определено е много по-хубава от повечето поредици, които наизлязоха в последно време. Наистина увлича и е приятна за четене, дори и да не ви стане любима.

baby be the class clown  
birdy.
surface simplicity

Моите ♥

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото